Zdravotní prohlídky

Zdravotní prohlíka je POVINNÁ pro všechny hráče účastnící se ligových soutěží.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo vyhlášku, která má za cíl chránit zdraví sportovců a předejít tak akutním zhoršením zdravotního stavu během sportovní činnosti, které mohou mít fatální následky. Veškeré sportovní organizace včetně našeho klubu FLORBAL JESENICE jsou tak zavázány tuto vyhlášku dodržovat. Především je ale v zájmu každého sportovce mít neustále přehled o svém zdravotním stavu.

Jedná se o tzv. sportovní prohlídku, kterou je povinen provést na požádání každý dětský nebo dorostový či praktický lékař. Do věku 15 let stačí běžná zdravotní prohlídka, jaká se dělá např. pro školní akce typu škol v přírodě, ovšem navíc je nutné vyšetření na EKG. U dorostu je pak potřeba prohlídka na specializovaném pracovišti, kde se provádí také zátěžový test.

Tyto sportovní prohlídky jsou velmi důležité, neboť hráči a hráčky, kteří nebudou mít platnou sportovní prohlídku nebudou připuštěni k soutěžím a zápasům pod hlavičkou Českého Florbalu.

Sportovní prohlídku je potřeba zařídit co nejdříve, nejlépe před prvním ligovým turnajem. Následně ji naskenovanou vložte do Členské sekce. Pokud potřebujete poradit, kde se provádí specializovaná sportovní prohlídka, můžete se na nás také obrátit o pomoc.

Více informací o legislativě ČR i Českého Florbalu naleznete ZDE.

Formulář pro praktického lékaře - sportovní zdravotní prohlídka (pdf)

Zpět na Informace o klubu