Související zápasy

Florbal Jesenice

Fotogalerie

Florbal Jesenice
20_20230328_171130.jpg

Elévové na domácím hřišti

V neděli 26. března jsem pořádali poslední ligový turnaj této sezóny - elévy v 1. koši. Přivítali jsme nejlepší týmy této kategorie - Spartu, Black Angels, Tatran a Chodov.

Naším primárním cílem tentokrát nebyla vítězství, ale osvojení si nových dovedností v zápasech s těmi nejlepšími. Na turnaj jsme proto pozvali úplně všechny hráče, které máme na soupisce Elévů k dispozici. Nakonec jich dorazilo 12, takže jsme mohli střídat 3 formace a každá z nich měla své specifické úkoly. Novinkou byla také naše interní týmová "soutěž", kdy jsme v každém zápase jako tým vybrali 3 hráče, kteří si zasloužili speciální odměnu v podobě sladkého pendreku. :-)

Dnes nebudu popisovat jednotlivé zápasy, jejichž výsledky si ostatně můžete najít v oficiálních statistikách. I když jsme nakonec všechny zápasy prohráli, důležité bylo, jak jsme se vypořádali s oněmi úkoly s nimiž jsme do každého zápasu šli. Tedy

  1. Zlepšit obranu a nenechat soupeře utéct, aby šel sám na bránu - tady jsme měli za úkol mít vždy jednoho našeho hráče vzadu, který měl na starosti po ztrátě míčku hlídat prostor před naší branou.
  2. Rychlé přepínání do útoku - chtěli jsme zapracovat na rychlém přechodu do útoku po zisku míčku v blízkosti naší branky.
  3. Zlepšit rozehrávku - tady nám dosud vázla souhra obránce resp. brankáře a útočníků, kteří se nechali snadno obsazovat a my se museli o každý míček porvat v souboji.

Vee všech 3 herních činnostech, na které jsme se zaměřili, jsme se zlepšili. Některá lajna více, jiná méně, ale pokrok jsme udělali všichni. Výborný výkon podávali brankáři, kteří chytili spoustu šancí soupeřů a i přes pár drobných zaváhání jsme na tomto postu neměli problém. Postupně se v bráně vystřídali Aleš, Adam, Maty a na poslední zápas opět Adam.

Celkově jsme na turnaji odvedli maximum možného, a i když to na nejlepší nestačilo, cením si toho, že se všichni snažili a plnili pokyny. Snad se nám v příštím, už posledním ligovém kole, kdy se vracíme do druhého koše, podaří tyto nové dovednosti přetavit i v nějaká vítězství.

Dála