Související zápasy

Florbal Jesenice
11_20230308_023338.jpg

Elévové opět v prvním koši, a i tentokrát s jednou výhrou

Naši elévové se v neděli brzy ráno vydali do pražských Letňan, kde jsou doma Black Angels, na turnaj 1. koše. Kromě domácích se střetli také s Mladou Boleslaví, Spartou a Prague Tigers.

Hned v prvním zápase turnaje jsme nastoupili proti domácím, kteří dosud vévodili této kategorii, byť je v předchozím kole dokázali zaskočit hráči Tatranu doplnění o největší hvězdu naší ligy Černého z Prague Tigers. Ten se na tento turnaj vrátil zpět do svého týmu, když Tatran v tomto kole pořádal turnaj 2. koše. Proti domácím favoritům jsme nastoupili s cílem hrát vyrovnanou partii, což se hlavně klukům z první lajny dařilo a ujali jsme se i vedení. Nicméně větší vyzrálost a vyrovnanost všech hráčů Blacků se postupně začala projevovat a naše druhá lajna byla pod neustálým tlakem, a i přes dobře chytajícího Adama se skóre postupně začalo vychylovat na stranu domácích. Nicméně i konečný výsledek 2:5 je pro nás slušný.

Souboj ze zápasu s Black Angels

Ve druhém zápase proti Mladé Boleslavi jsme chtěli jednoznačně zvítězit. Ale zápas se nám moc nepovedl, dělali jsme spoustu chyb v obraně, promarnili řadu šancí a vázla i souhra. Je vidět, že nejlepší výkon podáváme proti nejlepším. V zápasech se slabším soupeřem se projevuje snaha některých našich hráčů hrát jen na sebe, což vede ke spoustě soubojů a ztrát míčků, které i slabší hráči soupeře umí potrestat gólem. Po patřičné domluvě o poločasové přestávce jsme se v souhře v druhé půli zlepšili a odrazilo se to i na konečném výsledku 8:6 po poločase 5:5.

Třetí zápas se Spartou se mi vůbec nelíbil, byl plný nečisté hry tělem, faulů a zákeřností, a to z obou stran, protože se někteří naši hráči nechali strhnout takovou hrou, kterou prostě Sparťani hrají. I když jsme opět o přestávce nabádali hráče, aby se soustředili hlavně na sebe a svou hru, je jasné, že jejich psychika již byla rozhozená. I mnozí dospělí by měli problém zachovat chladnou hlavu při konfrontaci s takto neférovým soupeřem, a bohužel ani rozhodčí nedokázal chování hráčů na hřišti usměrnit. Za mě naprosto zbytečný zápas, který florbalově nikomu nic nedal. Jen dětem zamotal hlavy a způsobil zmatek ve vzorcích chování, neví, proč se toto děje a co je nebo už není normální. Výsledek zápasu byl v tomto kontextu nepodstatný.

V posledním zápase proti Tigers jsme čekali vyrovnaný zápas, a tak tomu i skutečně bylo. Jak píšu výše, za Tigers nastoupil i Černý, který je z hlediska techniky hole a sebevědomí na úrovni dorostence, ale ani ten by soupeři nestačil, kdybychom v zápase nedělali zbytečné chyby. Tonda v bráně nedával pozor, dostal dva góly přes celé hřiště, další z půlky, a to nás stálo vítězství. Dnes jsme na Tigers měli a měli jsme vyhrát. Místo toho jsme prohráli 7:6. Jejich trenérka si snad už myslí, že jsou lepším týmem. Zatím se jim pokaždé podařilo nás porazit, i když vždy těsně. No nic, však není všem dnům konec.

Příště pořádáme doma ve Zdiměřicích a to bude spíš o nových zkušenostech a zapracování nováčků, takže do toho půjdeme s úplně jinými cíli. První lajna bude mít své separátní utkání na +/- body, ostatní se budou na hřišti učit od nejlepších, jak se to hraje.

Dála

Související odkazy