Související zápasy

Florbal Jesenice

Fotogalerie

Florbal Jesenice
23_20230423_145752.png

Elévové slaví na posledním turnaji postup do 1. koše

V posledním kole se našim Elévům povedlo vyhrát turnaj a zajistit tak svým následovníkům pro příští sezónu opět první koš.

Na začátku turnaje to ale na postup moc nevypadalo. Bylo nás málo, jen 6 hráčů do pole, později se ještě připojil opozdilec René. A v prvním zápase proti FA Mladá Boleslav se nám vůbec nedařila střelba. Buď jsme bránu netrefovali vůbec nebo jsme trefili gólmana. Přesto jsme zápas mohli vyhrát, dotahovali jsme ztrátu, ale nakonec se to nepovedlo a my prohráli 4:5.

Druhý zápas jsme si naopak střílení gólů užívali, se slabším soupeřem Vosy Praha jsme si poradili jednoznačně 7:0. Aleš i Honzík si připsali hattrick a my se dostali do pohody.

Na závěr nás čekali dva nelehcí soupeři - napřed domácí Tigers, se kterými sice vždycky hráváme vyrovnané zápasy, ale letos s nimi máme nepříznivou bilanci. I minule nás porazili. Šli jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit a od začátku se nám dařilo. Dali jsme dva rychlé góly a celý zápas jsme makali a výsledkem bylo vítězství 5:3. 

Toto cenné vítězství nás opět povzbudilo a do posledního zápasu proti Butchisu jsme šli dobře naladění. Soupeř evidentně toužil vyhrát a postoupit poprvé do prvního koše. Ale měli smůlu, protože nám opět vycházelo všechno, i náhodné střely končily v bráně. Opět jsme brzy šli do vedení a už jsme ho nepustili. Hráči Butchisu brečeli, vztekali se, sekali, nadávali, stěžovali si na rozhodčího, jejich rodiče povzbuzovali i sprostě nadávali, jejich trenér se stále osočoval na rozhodčího, ale všechna jejich snaha byla marná - dneska prostě byl náš den a my vyhráli s přehledem 7:5. 

Tak už to ve sportu občas bývá, když si jdeš zahrát a bavíš se, jde ti to a jsi v pohodě, tak můžeš porazit kohokoliv, když je svázaný chtěním a nervozitou. To se přesně dnes stalo. A my máme velkou radost z vítězství na posledním turnaji ligové sezóny a těšíme se na další turnaj, tentokrát na pražském PFC v květnu.

Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, kteří aktivně přispěli k naší úspěšné elévské sezóně, rodičům za jejich podporu, kolegům trenérům, vedoucí týmu a fotografce Alici Vávrové a těším se na další povedené akce s tímto super týmem! :-)

Dála