45_20240122_180326.jpg

Mladší žáci se představili před domácím publikem

Na florbalové mapě si můžeme opět odškrtnout několik zvučných soupeřů, které jsme tentokrát přivítali v domácím prostředí ve Zdiměřicích. Sestava soupeřů zněla zajímavě a projevilo se to ve vzájemných soubojích. Žádný ze soupeřů jednoznačně nedominoval a téměř všechny zápasy byly velmi vyrovnané. I naše bilance byla jedna výhra, jedna remíza a dvě prohry.

Úvodní zápas turnaje čekal na nás a první tým Olympu, který přijel ve velmi početné sestavě. První poločas nám až nad míru vyšel a po dvou gólech Aleše jsme s tímto náskokem vstoupili do druhého poločasu, kde soupeř vyvinul větší tlak na naše slabé místo a díky zvýšenému důrazu dorovnal skóre, které jsme díky Viki nakonec překlopili na naši stranu.

Dalším týmem, kterým je stálicí ve třetím koši, byl tým BUTCHIS a ten na nás čekal v dalším zápase, kde jsme z počátku tahali za kratší konec lana. Soupeř nás tak nějak přehrává, byl u volných míčku dříve a my jsme se pořádně nemohli dostat ke kombinaci. Prostě nám to nešlo. Naštěstí v bráně exceloval Adam, který v zápase pochytal několik vyložených šancí i samostatných úniků. My jsme se do zápasu dostali užasnou akcí Aleše, který na polovině hřiště vybojoval míček a prokličkoval se mezi všemi hráči a bekhendem zasunul míček za ležícího brankáře. Tento moment byl pro tým živou vodou a najednou jsme začali hrát a tlačit se do střel, ale brankář soupeře taktéž exceloval a překonal ho už jen Kuba opět bekhendem, a tak jsme se rozešli se soupeřem smírně dva, dva.

Poprvé v sezóně jsme se potkali ve třetím zápase dne s týmem Chodova a nevím, zda to bylo způsobené obavami ze zvučného jména soupeře, ale zápas nám ukázal spoustu míst na kterých musíme zapracovat. Chyba jsme kupili jednu za druhou a toho Chodov dokázal využívat. Takže to bylo hlavně o mentální síle a soudržnosti týmu. Ano nedokážeme hrát stále atraktivní a běhavý florbal, plný důrazu, ale bohužel v tomto zápase jsme až příliš snadno ztráceli míčky, které jsme jednoznačně měli na florbalce. Krytí míčku je to první, co musíme zlepšit. Odnesli jsme si tedy první porážku dne, ale opory týmu, jako Kuba, který dal dva góly, se ukázaly v dobrém světle a když se k nim přidají i ostatní můžeme hrát vyrovnané partie.

V posledním zápase jsme vystřídali brankáře, kdy do brány šel Denis a bohužel jsme ho v prvním poločase moc nepodrželi, a tak jsme zase museli soupeře po celý zápas dotahovat. Jen byla škoda situací, kdy jsme vyrovnali a následně do půl minuty nechali soupeře odskočit, to se nám bohužel dělo v obou posledních zápasech. V zápase jsme zlepšili bojovnost na všech pozicích, ale asi i únavou, chyb přibývalo, a i když jsme mocně dotahovali, nepodařilo se nám skóre srovnat. Konec zápasu poznamenalo i nepříjemné zranění, a tak atmosféra byla dost nervózní.

Turnaj byl velmi kvalitní a každý sám za sebe si může vyhodnotit své limity a na nich pracovat, abychom si mohli své limity společně posouvat výš. Společně půjdeme krůček po krůčku abychom se společně zlepšovali a rozvíjeli své dovednosti a tím se zdokonalovali.

Na závěr musím poděkovat všem rodinným příslušníkům jak za podporu, tak zejména za organizaci celého turnaje. Jste neoddělitelnou součástí týmu a společně jsme skvělý tým. Všem děkuji.