46_20240129_174803.jpg

Přípravka bojovala v Michli

Na první turnaj v novém roce (21.01.) jsme s přípravkou vyrazili do nedalekého sokola Michle, kde měl turnaj na starosti OLYMP FLORBAL. Ráno jsme si mohli dokonce přispat, protože nás první zápas čekal až v 10:00. Vzhledem k mnoha neúčastem (a nebyli to bohužel jen nemoci) jsme se museli obrátit na poslední chvíli na o rok starší dnes už elévy a tím pádem hrát mimo soutěž. Naštěstí Bruno a Jáchym, kteří mohli, neváhali a přijeli nám pomoct. S nimi nás bylo 6 i s brankářem, byť Maty a Daník poměrně krátce po nemoci. To, že hrajeme mimo soutěž jsme dětem pochopitelně neříkali. Chtěli jsme si zahrát, a neskrečovat jako naposled Black Angels. Naštěstí s pořadateli a rozhodčími se to podařilo domluvit. Nešlo totiž jen o nás, ale o další týmy, některé jako z Kutné Hory vážící dlouhou cestu. Bohužel u nás si toto ne všichni uvědomují, byť termínová listina je známa dlouho dopředu. Hory a pěkné počasí jsou často bohužel příliš silné lákadlo.

Již zmíněný první zápas nás čekal proti FP FLORBAL CHODOV. Po zahřátí, které bylo vzhledem k teplotě v tělocvičně potřeba, jsme nastoupili s plnými silami a Martinem v bráně. Stačila nám chvilka, a na hřišti jsme se rozkoukali, jak bylo třeba. Početní převaha CHODOVA nás nezastrašila, díky tomu jsme do zápasu vstoupili se svižným tempem. Boj byl vyrovnaný a ani jeden z týmu se nevzdával. Výsledek nám utvrdil povedený nájezd Daníka, který nezaváhal a vstřelil svůj první gól v kariéře! Velká gratulace.

V zápisu je psaný výsledek 7:9, ale my víme, že skóre na tabuli po zapískání píšťalky hlásilo 9:7 pro nás, a tak jsme si mohli dopřát dobrý pocit (z sice neoficiální) výhry.

Během zápasové pauzy jsme doplnili síly a nastoupili s tím samým brankářem do druhého západu proti Tigers TH Sokol Nehvizdy. Co se stalo během pauzy je stále záhadou, ale jak kdybychom zapomněli naše nasazení v šatně. Během zápasu jsme sice bojovali, ale chyběla nám chuť dávat góly a prohráli naprosto zaslouženě 6:3.

S další pauzou jsme vyměnili brankáře a v bráně nastoupil Bruno, který si to přál vyzkoušet. Absence Bruna na hřišti byla velmi znát. Projevovala se zejména v obraně, kde se nám nepodařilo uhlídat časté střely protihráčů, které I přes skvělý výkon Bruna v bráně skončily v bráně. S konečným výsledkem 5:3 v náš neprospěch jsme ani nemuseli zapisovat cokoliv jiného.

Jako poslední nás čekal zápas proti Kutné Hoře ve 14:00. V brankářském tentokrát nastoupil Jáchym. Chyby z předchozích zápasů jsme si řádně vysvětlili, ale i tak nám do branky proklouzlo 5 gólů. Stejný počet jsme dali a byť jsme půl minuty před koncem vedli, opět se projevila slabina v bránění a soupeř vyrovnal. Remízou jsme zakončili turnaj, byť jsme museli zapsat prohru.

Vzhledem k našemu počtu to není vůbec špatný výsledek. Věřím, že když budeme nacvičovat potřebné, zejména bránění a trefování konstrukce, budeme zaznamenávat ještě větší herní úspěchy než jen dobrý pocit ze hry. A hlavně, že se přidají další hráči. Na dalším turnaji určitě dame šanci i dětem z kroužků, protože na některé z týmu se opravdu spolehnout bohužel nelze. A není tím míněna absence z důvodu nemoci. Tak snad se příště sejdeme v hojnějším počtu a budeme mít ze hry mnohem větší radost, než hrát s vědomím, že musíme vše v zápisu prohrát.

Ema&Michal