25_20230502_210126.jpeg

Přípravka si poslední turnaj sezóny užila

Přípravku čekal v sobotu 29.4 2023 poslení turnaj letošní sezóny, v Kutné Hoře. První zápas proti Prague Tigers Grey, druhým soupeřem byly FBC Draci modří, potom OLYMP FLORBAL Achilles a poslení domácí FBC Kutná Hora - černí.

Dorazili jsme ve velkém počtu s doplněním Viky z elévů. Den jsme odstartovali v 9:30 zápasem proti Prague Tigers. Ačkoliv jsme měli početní převahu, asi jsme dospávali brzké vstávání, takže zápas dopadl 2:8. Opticky jsme nebyli horší, ale soupeř prakticky každou šanci ke skórování využil. A nikoliv náhodně, umění v zakončení bylo znatelně lepší než naše spíše nahazování. A tak i když si Honzík mimořádně vybral dvě slabší chvilky, 6 střel bylo naprosto nechytatelných přesně k tyčím.

Po takovém výsledku jsme se museli probudit a změnit obraz hry. Přestože nás čekali největší favorité turnaje, FBC draci. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a skóre jsme udrželi na spravedlivých 2:2. V posledních minutách střely létaly z obou stran, ale nikomu se nepodařilo vstřelit vítězný gól. Zápas tak skončil remízou, ale my jsme měli dobrý pocit z dobře odmakaného zápasu. Hlavně však s dodržením pokynů trenérů a obranou jejich 2 nejlepších hráčů, kteří jiným týmům dávali desítky.

V dalším zápase nás čekal Olymp. Bohužel se nám zranil Bruno, a přišli jsme tak o klíčového hráče. To se samozřejmě podepsalo na průběhu zápasu. Celkově jsme tak trošku zamrzli a přestali bránit, hlavně když na hřišti nebyla Viki. Olymp toho využil a vstřelil nám 5 gólů, které už jsme nedokázali dorovnat.

Další prohra se nám nelíbila a věděli jsme, ze musíme něco změnit. Změnili jsme sestavu a stáhli jsme se na dvě trojice. Do posledního zápasu jsme šli s tím, ze chceme vyhrát a hlavně si užit poslední zápas sezony. Řekli jsme si, jak budeme hrát a jak zlepšit obranu. Čekal nás domácí tým, Kutná Hora.

Vše co jsme si řekli před zápasem jsme nakonec dodrželi a dotáhli zápas do vítězného konce se skórem 5:3. Výsledek mohl být ještě lepší, ale menší koncentrace v poslední minutě nás stál o 2 góly lepší výsledek. Ale to nebylo podstatné. Turnaj jsme si však moc užili a odcházeli s dobrým pocitem výhry z posledního zápasu.

V šatně nás pak čekalo překvapení. Alice zařídila krásné a hlavně velmi chutné muffiny v podobě florbalového míčku s číslem každého. Sladká tečka byla tak dvojnásobná.

Těšíme se na další sezónu a doufáme, že se se všemi uvidíme nejen na trénincích, ale hlavně v Ledči na soustředění a pak v další sezóně. Ta bude již devátou v historii Jesenice!