Související zápasy

Florbal Jesenice
21_20230409_160600.jpeg

Skvělý výkon a nečekaný postup přípravky do 2. koše!

V neděli 2.4 nás s přípravkou čekali čtyři těžké zápasy ve třetím koši. Ano, ve třetím, což bylo překvapení po posledním kole v pátém, kde jsme navíc měli jednu prohru, jednu remízu a dvě výhry. Osud ale dal a poslal nás výš. Asi věděl o naší síle:-)

Sešli jsme se téměř v plném počtu, takže energie bylo dost. Bohužel v prvním zápase se to ještě neprojevilo a pomalu jsme se probouzeli. Bohužel v Orce Čelákovice byl jeden rozdílový a probuzený hráč ještě plný sil, který nám zatápěl. I proto, že prakticky nestřídal, kdežto my jsme se snažili dát šanci všem. A tak jsme nakonec bohužel prohráli v jinak celkem vyrovnaném utkání 2:3. Bohužel ani nejsilnější sestava našeho týmu postavená na závěr skóre nedokázala obrátit.

Po rozboru předešlého zápasu a namotivování, jsme vstoupili do dalšího zápasu proti Fbš Bohemians. Tým, který se zdál mnohem silnějším a kompaktnějším a schopným kombinace. Tentokrát jsme ale nastoupili s pořádným nasazením. Byli to totiž favorité celého turnaje. Tím jsme se ale nenechali zastrašit a hráli jsme úplně jinak a hlavně skvěle. Předvedli jsme neuvěřitelný výkon a Bohemians převálcovali 4:0. S čistým kontem nás podržel náš výborný brankář Honza Borský.

Po tomto parádně odehraném zápase jsme byli připraveni na následující zápasy. Čekali nás opticky silnější Pitbulls Kolín. S nimi to bylo vyrovnané, ale z naší strany se projevilo větší odhodlání dávat góly. Měli jsme výborný start, vedli 3:0 a 4:1,a le polevili jsme a soupeř v druhé polovině, 15 sekund před koncem, celkem náhodně srovnal stav na 4:4. Samozřejmě nás to zarazilo, ale věděli jsme, že tohle je náš zápas a do 10 vteřin jsme vstřelili rozhodující branku na 5:4. Posledních 5 sekund jsme udrželi míček v klidu a užívali si perfektní obrat.

Náš poslední soupeř byl domácí Olymp, který měl technicky a fyzicky dobré hráče, hlavně pak jejich první trojici. Věděli jsme, že tento zápas bude nejtěžší a s tím jsme šli do hry. Přestože z první trojice zbyl jen jeden hráč, nic jsme nevypustili a makali na 100%. Předvedli jsme zase výborný výkon a zvítězili zaslouženě 7:4. Turnaj si všichni moc užili a odcházeli s dobrým pocitem a úsměvem na tváři, což je to hlavní pro co hrajeme.
Vidíme obrovské zlepšení celého týmu. Jistotou je Honza v bráně a s ním roste výkon týmu. Vedle tvořivých Viky a Bruna se začíná prosazovat Maxim. Cenné zkušenosti však sbírají všichni ostatní a pomáhají týmu svou bojovností. A co je nejlepší zjištění, začínáme fungovat jako tým!

Těšíme se na vás na našem posledním turnaji 29.4. v Kutné Hoře a kdo ví, jestli se nepodaří na závěr postup až do prvního koše:-).