Související zápasy

Florbal Jesenice

Starší žáci bojovali o postup do vyššího koše

V neděli 26.03 2023 jsme vyrazili na předposlení turnaj této sezóny do Radotína. Nastoupili jsme v hojném složení, skoro v plné sestavě. Čekaly nás tři zápasy, první proti domácímu OLYMP FLORBAL Herkules, druhým soupeřem byli Floor Maniacs Mělník a poslední FbC Red Dragons Hořovice Arrax.

V prvním zápase jsme nastoupili proti olympu, ze začátku jsme měli jasně navrch a v poločase jsme po krásné souhře Honzy Křenka a Štěpána Říčky a po jednom smolně inkasovaném gólu remizovali 1:1. Druhá polovina se nám ale bohužel moc nepovedla, tempo kleslo a s nim i nálada a to bohužel vyústilo k nepříznivému skóre, kdy jsme ztráceli o tři branky. Poslední dvě minuty jsme zkusili hru na jednu nejsilnější pětici a podařilo se nám vstřelit jednu branku, avšak ani ta nám nepřinesla kladný výsledek a tak jsme si z prvního zápasu odnesli prohru 2:4.

Druhý zápas nás čekal proti Mělníku s kterým se utkáváme skoro každý turnaj. Od začátku jsme byli jasně lepší. Povedlo se nám rozáhnout hru na celou plochu a několika hezkými kombinacemi jsme si vytvořili několikagólový náskok. Před koncem první půli jsme ale dostali stali smolný gól a bylo to 4:2. V druhé části jsme se opět chytli a po pár krásných gólech jsme vedli 7:2. Ke konci jsme si nepohlídali jednoho šikovného hráče a inkasovali jsme dvě branky, avšak skóre to nějak zásadně nezměnilo a vyhráli jsme 7:4.

V posledním zápase nás čekali Hořovice. Hned v první minutě jsme inkasovali, ovšem výkonem jsme soupeře přehrávali a hrálo se především na jeho polovině. Bohužel se nám nedařilo v zakončení a tak v poločase platilo pro nás nepříznivé skóre 0:1. V druhém poločase jsme opět převažovali. Pár minut před koncem jsme vstřelili branku a vyrovanali skóre. V posledních minutách jsme vytvářeli nátlak na soupeře, ale k výhře to bohužel nestačilo, a tak jsme z tohoto vyrovnaného zápasu odešli s remízou 1:1.

I přes jednu prohru a remízu se nám podařilo postoupit do vyššího koše a tak si příští turnaj zahrajeme v 6. koši v Hořovicích.