Související zápasy

Florbal Jesenice
10_20230306_184858.jpeg

Starší žáci bojovali o postup ze sedmého koše

Starší žáci se 4.3. utkali v Radlicích proti pořádajícím Panthers Praha WHITE a proti našim věčným sokům FBK Fat Pipe Vosy Praha a Floor Maniacs Mělník. Odcházeli ale bohužel v rozmrzelé náladě s pouhou jednou výhrou.

První zápas jsme se utkali už po několikáté s Vosy a po nejistém začátku se ujmuli vedení, které se nám podařilo udržet až do konce. Museli jsme se vypořádat s absencí obou našich brankářů a poprvé nám chytala Lucka Marvanová. Své role se zhostila velmi obstojně a podržela nás v prvním zápase, který skončil 5:3

V sebejisté náladě jsme vkročili do druhého zápasu s Panthers. Bohužel se projevila naše smůla neproměňovat gólové situace a i když jsme paradoxně měli více akcí a lépe kombinovali, nechali jsme si to utéct v posledních minutách. Výsledek byl ale těsný 3:5.

Poslední zápas s Mělníkem jsme předpokládali, že bude probíhat hladce, díky našim předchozím utkáním, které skončily vždy v náš prospěch.  Velmi mě překvapilo, jak zápas začal. Mělník se do nás opřel a uchopili každou situaci, která se jim naskytla. Naše obrana selhala a v útoku jsme ztráceli tolik důležitý prvek soudržnosti a sounáležitosti. Jednoduše jsme přestali hrát jako tým. Ve výsledku jsme bojovali sami proti sobě.  Utrpěli jsme drtivou porážku 3:8, se kterou jsme odcházeli frustrování domů.

I přes dvě prohry si z turnaje bereme cenné zkušenosti a několik pozitiv. Chválím Vaška Šmergla, který s námi byl na prvním turnaji a role rozehrávače se ujmul zodpovědně a snaživě. Gratuluji mu také k prvnímu gólu a k druhému góli Davidovi Vaverkovi. Také chci vyzdvihnout naši obranu, která po většinu hry s pevnou rukou řídila rozehrávku a zanechala si první dva zápasy chladnou hlavu. Hlavně se zlepšuje týmový duch a spolupráce, která vedla k několika nadějným kombinacím i na hřišti. Nedokázali jsme ovšem udržet emoce poslední zápas a kapitulovali dřív, než zápas skončil. 

Odcházíme lehce poníženi, ale s  optimistickýma vyhlídkami na další turnaj, kde máme ostatním co oplácet a utvrdit sebe i ostatní, že máme na víc!

Fotky zde: https://florbal-jesenice.rajce...

Související odkazy