Související událost

Florbal Jesenice
Tradiční Vánoční turnaj pro zábavu a potěšení. Všichni členové klubu jsou zváni včetně jejich blízkých a přátel, které chtějí pozvat na hru nebo jen tak na pokec.
neděle 17. 12. 2023 10:00 – 15:00
Hala ZŠ Zdiměřice
40_20231221_142401.jpg

Vánoční turnaj 2023

V neděli 17.12. nás čekalo zakončení roku s už tradičním Vánočním turnajem. Čekali nás soutěže o hodnotné ceny, zápasy, spoustu zábavy a výborného občerstvení od šikovných kuchařů. Ať už se jednalo o rodiče či hráče samotné. Zmíníme například chutné jablečné šneky od Dana Pavlínka.

Hráči se mohli účastnit vcelku čtyř soutěží a honosit se titulem Jesenický: Ostrostřelec, Čapák, Nájezdník a Kejklíř. Ve vysokém počtu se zúčastnily všechny naše kategorie a přišli se podívat i bývalí hráči.

V dopoledních hodinách jsme započali soutěží o nejlepšího střelce. Na bránách jsou nasazeny plachty s otvory jako vysoce kompetentní brankáři. Každý hráč měl 10 pokusů nasbírat co nejvíc bodů. Po prvním kole přesvědčivě skončil na prvním místě Štěpán Říčka s náskokem 2 bodů nad dvěma zbylými semifinalisty, Alešem a Kubou. Po vyčerpávajícím rozstřelu se umístili v následujícím pořadí: 1. Štěpán Říčka, 2. Aleš Petr a 3. Kuba Křenek.

Hned jak se oblékli přihlášení brankáři, hráči odstartovali sérii nájezdů s třemi pokusy na každého golmana. V kategorii elévů a přípravky po krátkém boji čtyř bojovníků vyhrál Tomáš Zitka, následoval ho René Kopečný a třetici zakončil Honza Čachotský. U starších se o první místo porvali bráchové Pavlínci, vítězně vyšel ale Maty. Stříbro si odnesl Honza Křenek a bronzový byl Dan.

V soutěži brankářů měli otestovat dovednosti přihlášených vítězové minulých kategorií, ale i Ostrostřelci se chtěli prokázat v bráně. Tudíž byli povoláni vrchní trenéři (Patrick a Adam), aby nelítostivě prověřili naše chráněnce. Ve finále se utkal brankář mladších žáků Adam Straka s vítězem nájezdníků Matym Pavlínkem. Překvapivě vyhrál jinak nezkušený Maty a mohl se pyšnit už druhou zlatou medailí. Na krásném třetím místě skončil starší Honza Křenek.

V poslední, pro trenéry nejdůležitější, pro hráče nejnáročnější. Obávaný kejklíř. Hodnotí se technika, náročnost vybraných triků a styl. Hodnocení, přísnější než ve StarDance, od poroty Dála, Radim, Patrik a Adam se jednotně shodlo a vybralo Kejklíře roku 2023, Matyho Pavlínka. Tím pádem Maty vyhrál historicky tři kategorie a my mu gratulujeme! Na druhém místě skončil Štěpán a za styl s bronzem Adam Tomášek.

Ani tenhle turnaj se nemůže obejít bez florbalového utkání. První velmi originální zápas proběhl mezi týmy elévů a trenérů. Dva trenéři, Adam a Páťa, se s prázdnou brankou za zády střetli s Honzou, Brunem, Tomášem, Daníkem a jistotou Tondou v bráně. Zápas za bouřlivého fandění fanoušků gradoval a na obou stranách padalo mnoho gólů, výsledek byl po celou dobu vyrovnaný a obě strany bojovaly udatně. Ani po 20 minutách se nerozhodlo, konečným výsledkem remíza 8:8.

Zápas starších se hrál na velké hřiště, vždy osm hráčů na poli. I tento zápas se vyvíjel nepředvídatelně, s krátkodobým vedením jednoho z týmů. V základním čase se nerozhodlo, proto se zahájily nájezdy, kterých se účastnili všichni hráči. Týmy s nezvyklým klidem trestaly o mnohem starší brankáře a najednou z každého byl mistr Nájezdník. Tým Žlutých se prokázal jako šikovnější či snad šťastlivějšími a vyhrál nad Šmouly.

Velice vydařený turnaj byl zakončen vyhlášením a popřáním hezkých svátků. Za organizaci celého turnaje děkujeme vedoucímu oddílu Daliborovi a ostatním, co přispěli svojí pomocí jako trenéři, správkyně sociálních sítí Amy a Alice. Všem rodičům, co přinesli sladké i slané a hráčům, kteří se nebáli předvést svůj talent a dovednosti.

Všem, se kterými jsme se neviděli, přejeme hezké svátky a mnoho štěstí a zdarů do nového roku. Veselé Vánoce?

Amy a Adam

Související odkazy