Související zápasy

Florbal Jesenice
22_20230420_064601.jpg

Galapředstavení mladších žáků na posledním turnaji sezóny

Poslední turnaj sezóny zvládli mladší žáci s noblesou a díky týmovému výkonu si i slušně zastříleli. A k tomu všemu se nám podařilo do týmu zapojit novou tvář, kterou je Eliška.

Poslední turnaj sezóny nám byl i díky koliznímu termínu ze Superfinale přesunut na sobotní termín, který byl kolizní pro mne (Radim), ale i tak jsme tentokrát vyrazili, pro nás do neznámého prostředí sportovní haly v Hořovicích, kteří mají opravdu krásnou halu. Jsem velice rád, že jsme se skvělým týmovým výkonem mohli předvést před nemalou skupinou rodinných příslušníků , kteří nás přišli podpořit.

Trenérské duo Radim a Patrick využilo cestou na turnaj k rozboru jednotlivých hráčů a hledání té správné chemie mezi hráči. Základ týmu se mohl opřít o pevné pilíře týmu, a to nám umožnilo do sestavy zapojit i čerstvou tvář mezi námi, a jak se někdy s oblibou říká "květ mezi trním".  Eliška, která je tou novou tváří se s odhodláním a chutí pustila do svého vůbec první florbalového turnaj, po pár měsících trénování, a určitě se na hřišti neztratila.

Po aktivaci a rozchytání brankáře, jsme se postili s odhodláním do prvního soupeře a od počátku se nám dařilo. Oproti předchozím turnajům, jsme šli do vedení, kdy největší hlad po gólu projevil Dominik, který Tomovu střelu do tyče dorazil do sítě. V zápase jsme se mohli opřít o kombinační hru a zejména nás zdobil hlad po gólech a tak jsme zaměstnávali kralupského gólmana permanentně. A i díky proměněnému trestnému střílení jsme na úvod porazili soupeře o čtyři branky.

Po výhře nad Kralupami nás čekal po krátké přestávce zápas s Bohemians, a opět po dobrém kolektivním výkonu a dravosti obou našich centru, kteří zařídili více jak polovinu našich gólu, jsme jednoznačně vyhráli. Zápas herně nebyl tak jednoznačný, ale soupeře jsme do vyložených šancí nepouštěli. Do střeleckých pokusů se i tentokrát zapojili všichni i Eliška, které její střelecký pokus brankář nalezl jen se štěstím pod svou výstrojí. Po dvou zápasech nás Eliška opustila, ale svým výkonem, zejména svou technikou mile překvapila, ještě zapracujeme na bojovnosti, ať vykouzlíme více úsměvu na tváři.

Před posledním zápasem jsem se s týmem musel rozloučit a přenechat pomyslné kormidlo týmu Partickovi. I v posledním zápase jsme soupeřům odskočili ve skóre již v prvním poločase, a tak v druhém poločase byl prostor na změny v rozestavení kde z obránců se stali útočnici a obráceně.

Radost ze hra byla na hřišti vidět a věřím, že si ji všichni přeneseme na květnový turnaj PFC Spring 2023. A Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodinným příslušníkům za neutuchající podporu. Je mi ctí vést takový tým.

Radim